TEAM LISTS
FOOTBALL SENIORS

SEFNL

Coach: Rhys Nisbet  
Assistant Coaches: Todd Devine, Robbie Taylor, Darren Dwyer, Stuart Batten  
Team Manager: Frank Johnson  
Runner: Damien Whitnell

No. Player Club Age
1 Brad Scalzo Narre Warren 30
2 Ryan Jones Cranbourne 27
4 Trent Cody Narre Warren 23
5 Madi Andrews Berwick 27
6 Anthony Vella Cranbourne 23
7 Luke Sheppard Berwick 27
8 Luke Bee-Hugo Cranbourne 27
9 Jake Bowd Beaconsfield 21
10 Mitch Cox Narre Warren 21
12 Lucas Jellyan-Turner Berwick 21
13 Matthew Clarke Officer 25
14 Dillan Bass Cranbourne 23
16 Ash Smith Berwick 27
17 Mitch Cotter Doveton 18
18 Trent Shinners Narre Warren 29
19 Daniel Johnston Beaconsfield 25
20 Jesse Davies Narre Warren 18
21 Tim Gunn Berwick 26
22 Marc Holt Cranbourne 32
23 Michael Riseley Berwick 29
24 Gach Nyuon Doveton 21
25 Michael Collins Narre Warren 32

YARRA RANGES

Coach: Danny Ryan
Assistants: Greg Spence, Chris Goodlett, Mick McGrath, Brendan Donovan

No. Name Club Age
1 Patrick Bruzzese Wandin 18
2 Adrian McCarthy Yea 29
3 Jason Savage Healesville 22
4 Jake Matthews Woori Yallock 25
5 Marcus Hottes (C) Olinda Ferny Creek 31
6 Benjamin Monkhorst (VC) Woori Yallock 26
7 David Barton Wandin 27
8 Dylan Troutman Olinda Ferny Creek 27
10 Dylan Willson Olinda Ferny Creek 27
11 David Bell Upwey Tecoma 30
12 Kody Busoli Woori Yallock 23
13 Thomas Stubley Belgrave 30
14 Chris Graham Yea 28
15 Christopher Tibb Monbulk 24
16 Ashley Gibbons Mt Evelyn 23
18 Ethan Greenall Olinda Ferny Creek 20
19 Peter Gough Belgrave 26
20 Jake Pedder Emerald 20
22 Robbert Allen Woori Yallock 29
23 Bradd Arnold Woori Yallock 21
24 Luke Hill Olinda Ferny Creek 26
25 Jack Nolan Seville 20
26 Thomas Chalkley Mt Evelyn 22
27 Ryley Monkorst Woori Yallock 23
28 James Charge Olinda Ferny Creek 31

FOOTBALL U/19

SEFNL

Coach: Leigh McQuillen 
Assistant Coaches: Luke Young, Mitch Welsh 
Team Manager: Darren Hamilton 
Runner: Shaun Gale  

No. Player Club Age
15 Jahvon Bergman Berwick 17
26 Harry Paul Beaconsfield 18
28 Myles Currie Beaconsfield 17
30 Travis Bindley Berwick 18
31 Cameron Angus Cranbourne 17
32 Dylan Morris Berwick 18
33 Brodie Entwistle Beaconsfield 17
34 Jafer Occa Pakenham 18
35 Tom Miller Narre Warren 18
36 Harry Dean Officer 18
37 Kyle Nunn Cranbourne 18
38 Matt Butera Narre Warren 17
39 Devon Smith Beaconsfield 17
40 Connor Guley Beaconsfield 18
41 Cooper Reilly Cranbourne 18
42 Jack Docherty Beaconsfield 17
43 Brayden Sharp Narre Warren 18
44 Jed Smith Berwick 18
45 Joel Zietsman Narre Warren 18
46 Kyle Potter Narre Warren 18
47 Jai Hamilton Beaconsfield 18
48 Kane Tyrrell Berwick 17
49 Max Sheppard Narre Warren 18
50 Luke Bettio Beaconsfield 19

YARRA RANGES

Coach: Brett Fisher
Assistants: Steve Goodie, Jim Martin, Dean Toohey

No Player Club Age
1 Braden Wood Emerald 18
2 TannerThomsen Emerald 19
3 Kai Linde Monbulk 16
4 Thomas Dodd Mt Evelyn 18
5 Tennyson Amarant Woori Yallock 17
6 Kobe Brown Healesville 17
7 Kaleb Vanbeek Mt Evelyn 18
8 Devon O'Connor Mt Evelyn 18
9 Hayden Witton Yea 19
10 Matthew Brierley Mt Evelyn 19
11 Dante South Gembrook 
Cockatoo
17
12 Daniel O'Dwyer (C) Yea 18
13 Hunter Greenall Olinda Ferny
Creek  
17
14 Jordan Hattwell Mt Evelyn 17
15 Bradley Pepl Emerald 19
16 Daniel Edwards Emerald 19
17 Jackson Merrett Mt Evelyn 17
18 Aidan Mcsperrin Yea 18
19 Lachlan Beattie Yea 18
20 Matthew Darke Mt Evelyn 18
21 Tallin Brill Mt Evelyn 17
21 Joshua Wall Woori Yallock 16
24 Luke Inaps Mt Evelyn 18
28 Mitchell Leeds Warburton 
Millgrove
18

NETBALL A GRADE

SEFNL

Coach: Karen Meredith
Team Manager: Marg Jones
Captian: Kaela Hughes

Pos NAME CLUB
C, WD, GD Kaela Hughes Beaconsfield
GD, GK Caitlyn Cooke Pakenham
WD, GD, GK Mikaela Dakic Doveton
WD, GD, GK Ebony Dolan Tooradin
GS. GA Alexandra Duff Tooradin
WA, C, WD Sara Duncan Tooradin
WA, C Emma Jones Pakenham
WA, C Brittany Mashado Narre Warren
GS, GA Bianca Sanzaro Beaconsfield
GS, GA Lauren Spinks Pakenham
WA, C, WS Ashleigh Gill Beaconsfield
C, WD Erin Clark Narre Warren

YARRA RANGES

Coach: Kaitlyn Black
Assistants: Greg and Jade Heinrich

Pos NAME CLUB
GS Georgia Marsh Mt Evelyn
GA, WA Sophie Hennessey Wandin
GS Madeline Hargrave Woori Yallock
GA, GS Sinead Lumsden Wandin
C, WA Krista Tomlinson Olinda Ferny Creek
WA, C Madison Taylor Olinda Ferny Creek
WD, C Cate Garlick Mt Evelyn
  Jasmine Evans Woori Yallock
GD, GK Jacqui Black Mt Evelyn
GD, GK Allana Osborne Olinda Ferny Creek
GD, GK Serena Gibbs Mt Evelyn

NETBALL 17/U

SEFNL

Coach: Matt Cooke
Team Manager: Caitlin Armstrong
Captian: Melissa Webster

Pos NAME CLUB
C, WD, GD Kacey Maund Narre Warren
GD, GK Mia Washington Pakenham
WD, GD, GK Abby Williams ROC
WD, GD, GK Melissa Webster Doveton
GS. GA Lesila Seeto Doveton
WA, C, WD Yasmin Dickson Cranbourne
WA, C Tahlia Coates Cranbourne
WA, C Emily Kerr Beaconsfield
GS, GA Teneille Morrell Beaconsfield
GS, GA Charlotte Petelinek Beaconsfield
C, WD, GD Olivia Catrucco Narre Warren
  Kaitlyn Jones Pakenham
GS, GA, WA Julia Batchelor Berwick
WD, GD, GK Vanessa Qumivutia ROC

YARRA RANGES

Coach: Latoya Wards
Assistant-Coaches: Greg & Jade Heinrich

Pos NAME CLUB
C, WA, WD Ella Rhodes Wandin
C, WD, WA, GD Madison Rouget Wandin
C, WA, GA Sophie Hennessey Wandin
GS, GA, GD, CK Shona Gesler Alexandra
WA, GA Monique Lee Woori Yallock
WA, WD Stephanie White Woori Yallock
WD, C Alexis Tucker Seville
WA, C Cleo Minney Wandin
GS, GA Jayme Harris Mt Evelyn
GD, GK, C Maddy George Wandin
GA, GD, WA Mia Sudomirski Woori Yallock
C, WA, GA Alana McGurgan Woori Yallock
GD, GA, C Keely Farrow Healesville

HOME